O firmie

Przedsiębiorstwo Zabezpieczeń Antykorozyjnych ?CORRSTOP? Sp. z o.o. istnieje od 1989 roku i specjalizuje się we wszystkich zagadnieniach dotyczących ochrony katodowej metalowych konstrukcji podziemnych takich jak: kable, rurociągi, studnie głębinowe, orur

Jesteśmy także w stanie wykonać ochronę katodową prętów zbrojeniowych w żelbecie metodą amerykańską - ochrona całej powierzchni np. tunelu, wiaduktu, mostu lub metodą duńską - tylko miejsc szczególnie zagrożonych przez korozję.

Wykonujemy ekspertyzy i dokumentacje projektowe oparte o wyniki badań terenowych, a także montaż kompletnych systemów ochrony katodowej i układów kontrolno-pomiarowych.

W projektowaniu posługujemy się nowoczesnym programem, który umożliwia optymalne obliczanie różnorodnych uziomów anodowych.

Pomiary potencjału zabezpieczanej konstrukcji wykonujemy metodami eliminującymi składową IR, także dla konstrukcji ułożonych w polu działania prądów błądzących.

Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy wykonywanie anodowych uziomów głębokich: typu otwartego, w którym anody umieszczone są w elektrolicie wodnym, tradycyjnych z zasypką koksową i wymienialnych z aktywatorem dającym się upłynniać.

Stosujemy również nowoczesne i skuteczne metody likwidowania szkodliwego oddziaływania ochrony katodowej na sąsiednie konstrukcje.

Zatrudniamy wysokokwalifikowanych specjalistów o ponad trzydziestoletnim udokumentowanym doświadczeniu w projektowaniu i wykonywaniu ochrony katodowej w Polsce, odbyte w tej dziedzinie staże zawodowo-badawcze w Ruhrgas - Essen, w Loresco International w Mississippi i w Loftis Company w Teksasie, a także 18-letnie doświadczenie w stosowaniu ochrony katodowej poza granicami kraju, głownie w USA oraz w krajach Bliskiego Wschodu, także dla rafinerii, grup zbiorników paliwowych czy dla zakładów odseparowywania wody i gazu od ropy na polach naftowych Teksasu i Sahary.

Nasi pracownicy sa współtwórcami jedynego opatentowanego w Polsce wynalazku dotyczącego uziomów głębokich „Głęboki uziom anodowy” - patent PRL nr 140259.

CORRSTOP jest również dystrybutorem sprzętu do budowy instalacji i monitorowania ochrony katodowej takich wiodących firm amerykańskich jak: McMiller, LORESCO, Matcor, Nilsson Electronics Equipment, Tinker&Rasor, Royston Laboratories, ELTECH Lida Anodes i Panametrics, angielskich: Oxford Instrument, Analex i Hockway.

Zgromadziliśmy bogata literaturę dotyczącą ochrony katodowej i jako jedyni w Polsce posiadamy komplet powszechnie w świecie akceptowanych standardów National Association of Corrosion Engineers ( NACE ).

Posiadamy sprzęt i aparaturę kontrolno-pomiarowa do wykonywania prac z zakresu zabezpieczeń katodowych, głównie produkcji wiodących firm amerykańskich, oraz przewoźna stacje ochrony katodowej do badań terenowych.

Do pomiarów potencjałów zabezpieczonych konstrukcji używamy wysokiej klasy multimetru cyfrowego LC-4 firmy McMiller. Miernik pozwala na właściwe ustalenie potencjału wyłączeniowego konstrukcji oraz eliminuje błąd pomiaru wynikający z rezystancji przejścia elektroda odniesienia-ziemia.

Do monitorowania szybkości korozji za pomocą techniki rezystancyjnej posiadamy najnowocześniejszy rejestrator typu MS 1500E/ER Data Logger firmy Metal Samples z USA, w wykonaniu umożliwiającym jego stosowanie także w strefach zagrożonych wybuchem.

Galeria

Pokaż więcej

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię oferta naszej firmy, wpisz poniżej swój numer telefonu. Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie.
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Kontakt

P.Z.A. CORRSTOP Sp. z o.o.
ul. Kamienna 87, 62-023 Kamionki

Biuro w Luboniu
ul. Armii Poznań 131, 62-030 Luboń

Tel.  61 8971 725, Fax. 61 8971 737

E-mail: info@corrstop.pl

Nasze usługi
  • Ekspertyzy
  • Projektowanie
  • Wykonawstwo
  • Pomiary i serwis
Czytaj więcej
Produkty

Oferujemy tylko sprawdzone produkty najwyższej jakości. Współpracujemy między innymi z następującymi firmami: Loresco, McMiller, Cath-Tech, Metal Samples, DEI, Matcor, Royston Labs, Abriox, Mobiltex.

Czytaj więcej