Usługi

Specjalizujemy się we wszystkich zagadnieniach dotyczących ochrony katodowej metalowych konstrukcji podziemnych, takich jak: rurociągi, zbiorniki, orurowania odwiertów i inne. Zakres naszej działalności obejmuje ekspertyzy, projektowanie, wykonawstwo, pomiary i serwis instalacji ochrony katodowej.

Projektowanie i ekspertyzy

Dokumentacje projektowe wykonujemy w oparciu o wyniki szczegółowych wizji lokalnych i pomiarów terenowych, z uwzględnieniem informacji o chronionym obiekcie i konstrukcjach sąsiednich. Posługujemy się także nowoczesnym i wielokrotnie sprawdzonym w praktyce oprogramowaniem, które umożliwia optymalne obliczanie parametrów różnorodnych typów uziomów anodowych.

Wykonawstwo

Do budowy instalacji ochrony katodowej stosujemy materiały najwyższej jakości producentów krajowych i zagranicznych. Duży nacisk kładziemy na dobór rozwiązań z uwzględnieniem aspektu zarówno technicznego jak i ekonomicznego. Prace realizujemy zgodnie z przepisami prawa budowlanego, normami i standardami branżowymi oraz regulaminami obowiązującymi na obiektach Inwestora.

Pomiary i serwis

Posiadamy kompletny zestaw urządzeń pomiarowych niezbędnych przy wykonywaniu wszelkich pomiarów na instalacjach ochrony katodowej. Oprócz rutynowych przeglądów wykonujemy także m.in. pomiary intensywne umożliwiające lokalizację defektów powłoki izolacyjnej rurociągu z powierzchni ziemi. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do badań DCVG i CIPS, pozwalającym na odnalezienie uszkodzeń oraz precyzyjne określenie skuteczności zabezpieczenia antykorozyjnego pozbawionych izolacji obszarów podczas jednego przejścia trasy rurociągu.

Zdalny monitoring

Coraz częściej instalacje ochrony katodowej wyposażane są w systemy monitoringu i teletransmisji umożliwiające zdalną kontrolę ich pracy, a niekiedy także nastaw. Oferujemy pełen zakres usług także w tym zakresie, począwszy od opracowania koncepcji wdrożenia i wytypowania punktów krytycznych do monitorowania, poprzez montaż urządzeń i instalację oprogramowania, po utrzymanie i eksploatację systemu.

Pracownicy

Zatrudniamy specjalistów z ponad 30-letnim udokumentowanym doświadczeniem w projektowaniu i budowie instalacji ochrony katodowej w Polsce, a także 20-letnim stażem w stosowaniu ochrony katodowej poza granicami kraju, głównie w USA oraz w krajach Bliskiego Wschodu, także na polach naftowych Teksasu i Sahary. Nasi pracownicy jako pierwsi w Polsce zostali certyfikowani zgodnie z normą europejską 15257 „Ochrona katodowa. Poziomy kompetencji i certyfikacja personelu ochrony katodowej”.

Klienci

Nasi dotychczasowi kontrahenci w Polsce to m.in.: Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Wielkopolska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., Dolnośląska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., G.EN. Gaz Energia S.A., Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" S.A., Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Aquanet S.A., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (obecnie Dalkia Poznań S.A.), Elektrociepłownia Gorzów, Zakłady Chemiczne „Rudniki”, Huta Miedzi „Cedynia” w Orsku, Gazomontaż S.A., PBG S.A..

Galeria

Pokaż więcej

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię oferta naszej firmy, wpisz poniżej swój numer telefonu. Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie.
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Kontakt

P.Z.A. CORRSTOP Sp. z o.o.
ul. Kamienna 87, 62-023 Kamionki

Biuro w Luboniu
ul. Armii Poznań 131, 62-030 Luboń

Tel.  61 8971 725, Fax. 61 8971 737

E-mail: info@corrstop.pl

Nasze usługi
  • Ekspertyzy
  • Projektowanie
  • Wykonawstwo
  • Pomiary i serwis
Czytaj więcej
Produkty

Oferujemy tylko sprawdzone produkty najwyższej jakości. Współpracujemy między innymi z następującymi firmami: Loresco, McMiller, Cath-Tech, Metal Samples, DEI, Matcor, Royston Labs, Abriox, Mobiltex.

Czytaj więcej