Zasypki węglowe niskorezystancyjne

P.Z.A. CORRSTOP Sp. z o.o. jest bezpośrednim dystrybutorem firmy LORESCO, USA, światowego lidera w produkcji zasypki węglowej niskorezystancyjnej dla ochrony katodowej.

Zadaniem zasypki jest obniżenie rezystancji przejścia pomiędzy anodami a gruntem, utrzymywanie wilgoci w otoczeniu anod oraz odprowadzanie gazów wydzielanych na anodach. Doskonale przewodząca prąd elektryczny zasypka węglowa pozwala anodzie służyć jako przewodnik doprowadzający prąd elektronowy do zasypki, natomiast reakcje anodowe zachodzą na granicy faz: zasypka ? ziemia, gdzie na skutek reakcji elektrochemicznej następuje zamiana charakteru prądu z elektronowego na jonowy. Ponieważ reakcja elektrochemiczna powoduje konsumpcję materiału, zużyciu ulega zasypka węglowa zamiast materiału anod.

Następuje przeniesienie niekorzystnych reakcji elektrochemicznych z powierzchni anod na granicę faz: zasypka ? ziemia. W ten sposób zasypka służy jako zużywający się bufor pomiędzy anodami a środowiskiem. Jednak powierzchnia zasypki jest wielokrotnie większa od powierzchni anod więc gęstość wypływającego z niej prądu jest też tyle samo mniejsza, co w rezultacie obniża konsumpcję zasypki.

Długoletnią pracę anod determinuje zawartość węgla w zasypce. Najlepsze zasypki węglowe są produkowane w Stanach Zjednoczonych z kalcynowanego koksu ponaftowego, który jest wytwarzany z ciężkich frakcji destylacji ropy naftowej. O jakości zasypki decyduje obok zawartości węgla także jej granulacja oraz porowatość sprzyjająca odprowadzaniu gazów z anod.

Zasypki firmy LORESCO (USA) charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami:

Na podkreślenie zasługuje bardzo niska rezystywność zasypki wynosząca od 0,01 ? 0,05 ?m. Istotna jest także jej dobra porowatość. Dzięki temu, wydzielające się w procesie anodowym gazy (tlen, tlenki węgla oraz chlor) mogą się łatwo ulatniać poprzez zasypkę.

Galeria

Pokaż więcej

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię oferta naszej firmy, wpisz poniżej swój numer telefonu. Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie.
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Kontakt

P.Z.A. CORRSTOP Sp. z o.o.
ul. Kamienna 87, 62-023 Kamionki

Biuro w Luboniu
ul. Armii Poznań 131, 62-030 Luboń

Tel.  61 8971 725, Fax. 61 8971 737

E-mail: info@corrstop.pl

Nasze usługi
  • Ekspertyzy
  • Projektowanie
  • Wykonawstwo
  • Pomiary i serwis
Czytaj więcej
Produkty

Oferujemy tylko sprawdzone produkty najwyższej jakości. Współpracujemy między innymi z następującymi firmami: Loresco, McMiller, Cath-Tech, Metal Samples, DEI, Matcor, Royston Labs, Abriox, Mobiltex.

Czytaj więcej